|
|
|
|
|
|
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 1:49 pm
Round 1, Numbers Rolled: 95, 75 Round 2, Numbers Rolled: 16, 15, 7 Round 3, Numbers Rolled: 4, 31, 92, 53
Round 1 -861.8
Round 2 5,026.89
Round 3 -1,920,012.76
Final Score: -1,920,012.76
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
xKOVAKtheWOLFx rolled 2 100-sided dice:
27, 25
Total: 52 (2-200)
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 1:55 pm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 1:58 pm
Round 1, Numbers Rolled: 14, 25 (Total: 39) Round 2, Numbers Rolled: 11, 13, 9 (Total: 33) Round 3, Numbers Rolled: 4, 10, 38, 5
Round 1 Final Answer: -103.71
14 * (-17) = -238 25 + (-23 cool = -213 -213 * .67 = -142.71 -142.71 + 39 = -103.71
Round 2 Final Answer: 1205.97
11 - (-103.71) = 114.71 114.71 * 13 = 1491.23 1491.23 / -3 = -497.0766666 33 - (-497.0 cool = 530.08 530.08 + 675.89 = 1205.97
Round 3 Final Answer -451891.48
1205.97 * (-96) = -115773.12 5 - (-115773.12) = 115778.12 115778.12 * 4 + 21 = 463133.48 10 * 18 - 463133.48 = -462953.48 4 * 62 + (-462953.4 cool = -462705.48 -462705.48 + 10814 = -451891.48
Final Score: -451891.48
I believe this is correct... did it twice XD
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
xKOVAKtheWOLFx rolled 3 20-sided dice:
20, 2, 2
Total: 24 (3-60)
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 2:01 pm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 2:04 pm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 2:08 pm
This is why I don't do math Round 1, Numbers Rolled: 44, 39 (Total: 83) Round 2, Numbers Rolled: 7, 15, 13 (Total: 35) Round 3, Numbers Rolled: 90, 20, 55, 88 (Total: 253)
-------------------------------------------
Round 1 Multiply your first number by -17. [44 x (-17) = (-74 cool ] Add your second number to the number you just got. [(-74 cool + 39 = (-709)] Multiply this by 0.67. [(-709) x 0.67 = (-475.03)] Add your number to your total number. [(-475.03) + 83 = (-392.03)]
Final Answer: (-392.03)
-------------------------------------------
Round 2 Take your first number and subtract it from your original number. [(-392.03) - 7 = (-399.03)] Multiply this number by your second number. [(-399.03) x 15 = (-5,985.45)] Divide this number by -3. [(-5,985.45) / (-3) = 1,995.15] Subtract your total number from your original number. [1,995.15 - 35 = 1,960.15] Now add 675.89. [1,960.15 + 675.89 = 2,636.04]
Final Answer: 2,636.04
-------------------------------------------
Round 3 Multiply your original number by -96. [2,636.04 x (-96) = (-253,059.84)] Subtract your fourth number from this number. [(-253,059.84) - 88 = (-253,147.84)] Multiply this by your first number, and then add 21. [(-253,147.84) x 90 = (-22,783,305.6)], [(-22,783,305.6) x+ 21 = (-22,783,284.6)] Multiply your second number by 18 and subtract it from your original number. [20 x 18 = 360] [(-22,783,284.6) - 360 = (-22,783,644.6)] Multiply your first number by 62 and add it to your original number. [90 x 62 = 5580], [(-22,783,644.6) + 5580 = (-22,778,064.6)] Add 10,814. [(-22,798,064.6 + 10,814 = -22,767,250.6]
Final Answer: (-22,767,250.6)
------------------------------------
Final Score: (-22,767,250.6) I died. Q__Q
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
xKOVAKtheWOLFx rolled 4 100-sided dice:
98, 20, 84, 79
Total: 281 (4-400)
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 2:09 pm
I knew I was forgetting something. Dx
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
phantompanther13 rolled 3 20-sided dice:
20, 6, 9
Total: 35 (3-60)
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 2:31 pm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 2:37 pm
Round 1, Numbers Rolled: 27, 25 Round 2, Numbers Rolled: 20, 2, 2 Round 3, Numbers Rolled: 98, 20, 84, 79
Round 1 27 x (-17) = -459 -459 + 25 = -434 -434 x 0.67 = -290.78 -290.78 + 52 = -238.78 Final Answer: -238.78
Round 2 -238.78 - 20 = -258.78 -258.78 x 2 = -517.56 -517.56 / (-3) = 172.52 172.52 - 24 = 148.52 Final Answer: 148.52
Round 3 148.52 x (-96) = -14257.92 -14257.92 - 79 = -14336.92 -14336.92 x 98 = -1405018.16 -1405018 + 21 = -1404997.16 20 x 18 = 360 -1404997.16 - 360 = -1405357.16 98 x 62 = 6076 -1405357.16 + 6076 = -1405296.4 -1405296.4 + 10814 = -1394482.4 Final Answer: -1394482.4
Final Score: -238.78 + 148.52 + -1394482.4 = -1394572.66
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 2:40 pm
-893.16-20=-913.16 -913.16x6=-5478.96 -5478.96/ -3=1826.32 1826.32-35=1791.32 1791.32+675.89=2467.21
Final answer 2467.21
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
mouselet rolled 2 100-sided dice:
60, 65
Total: 125 (2-200)
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 3:29 pm
|
|
|
|
|
|
|
|
mouselet rolled 3 20-sided dice:
15, 12, 8
Total: 35 (3-60)
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 3:30 pm
Round 1 results: 60, 65 Round 2~
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
mouselet rolled 4 100-sided dice:
93, 30, 66, 82
Total: 271 (4-400)
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 3:31 pm
Round 1 results: 60, 65 Round 2 results: 15, 12, 8
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 3:49 pm
Round 1, Numbers Rolled: 60,65 Round 2, Numbers Rolled: 15, 12, 8 Round 3, Numbers Rolled: 93, 30, 66, 82
Round 1 60x-17 = -1020 -1020 + 65 = -955 -955x0.67 = -639.85 -639.85+60+65 = -514.85 Final Answer: -514.85
Round 2 -514.85-15 = -529.85 -529.85x12 = -6358.2 -6358.2/-3 = 2119.4 2119.4-35 = 2084.4 2084.4+675.89 = 2760.29 Final Answer: 2760.29
Round 3 2760.29x-96 = -264987.84 -264987.84-82 = -265069.84 -265069.84x93 = -24651495.12 -24651495.12+21 = -24651474.12 -24651474.12 - (30x1 cool = -24652014.12 -24652014.12 + (93x62) = -24646248.12 -24646248.12+10814 = -24635434.12 Final Answer: -24635434.12
Final Score: -24,635,434.12
|
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poe-tae-toee rolled 2 100-sided dice:
51, 39
Total: 90 (2-200)
|
|
|
Posted: Fri Jul 27, 2012 6:34 pm
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
|